Katoda ni tisto, kar se vari, valja ali vleče. Ekipe za nabavo, ki gledajo le 3-mesečno bakreno številko LME -14.550 $ na tono10. oktobra gor255,50 USD (+1.79%) na danin+2.04 % na teden- pogrešajo plast, ki dejansko premakne njihov račun. Zadevna plast jepremija za izdelavo: stroški spreminjanja katode razreda A v žično palico, zbiralko, cev, list, trak, ploščo ali folijo. V vseh sedmih običajnih oblikah izdelkov C11000 se je ta premija med tretjim in četrtim četrtletjem leta 2026 povečala, vendarne enotno. Folija in zbiralka sta se razširila za 21–22 %. Plošča razširjena za 17%. Posledica za kupce v četrtem četrtletju je, da postavka vrstice LME ni več edina stvar, o kateri se je treba pogajati - premija za konverzijo je zdaj drugi premikajoči se cilj ponudbe.
Zakaj je premija za izdelavo pomembna zdaj
V prvih treh četrtletjih leta 2026 je bila zgodba o bakru skoraj v celoti zgodba LME. Trimesečno povprečje LME za leto 2026 znaša približno14.370 $ na tono- približno41 % zgorajcelotno-letno povprečje 2025. Za skupine za nabavo s fiksno pogodbo LME-plus-premije je bila linija LME volatilna, premija za izdelavo pa stabilna.
Ta delitev ni več čista. Trije pritiski so začeli premikati tudi linijo pretvorbe:
Stroški energije.Evropske pogodbe za elektriko in zemeljski plin, obnovljene na ravni četrtega četrtletja leta 2026, se gibljejo za 10–15 % nad četrtim četrtletjem 2025. Severnoameriški mlini z omrežno-kupljeno močjo so zabeležili podobno povečanje. Azijski mlini, ki so izpostavljeni hidroenergiji, so bolj izolirani, vendar še vedno plačajo več za anodo in zemeljski plin.
Ekonomika predelave odpadkov.Višje cene LME so zaostrile tla pod št. 1 in št. 2 odpadnega bakra. Obrtni, ki za subvencioniranje prvovrstnega materiala računajo na interno povratno dobavo odpadkov, morajo zdaj označiti-za-ta odpadke na trgu po cenah, povezanih z LME-, kar skrči razpon in dvigne prvovrstne-citirane premije za konverzijo višje.
Dodelitev zmogljivosti mlina.Q4 je sezonsko največje povpraševanje po transformatorjih, zbiralkah in magnetnih žicah. Mlinarji v teh segmentih uporabljajo podaljšane dobavne roke in dajejo prednost višjim-maržam posebnim temperamentom in tolerancam, kar zviša naslovno premijo za konverzijo tudi za standardne izdelke.
Končni rezultat:premija za izdelavoza povprečno obliko izdelka C11000, razširjeno zapribližno 150–800 USD na tonomed Q3 in Q4 2026. Spodnja tabela kvantificira premik oblike po obliki.
Oktober 2026. Tržni posnetek
| Indikator | Vrednost (10. oktober 2026) | Kaj to pomeni za C11000 |
|---|---|---|
| LME 3-mesečni baker | 14.550 $ / tono | +255,50 USD (+1.79%) na dan; +2.04% na teden |
| LME gotovina v primerjavi s 3-mesečnimi | +10–14 USD / tono | Blago nazadovanje; hitra katoda še vedno tesna |
| 2026 LME YTD povprečje | ~14.370 USD / tono | +41% v primerjavi s povprečjem celotnega{2}} leta 2025 |
| Celoletno-letno povprečje 2025 LME | 10.180 $ / tono | Referenčna osnova za medletno primerjavo |
| Yangshan copper premium | ~120 $ / tono | Od septembrskega vrha 124 $; Azijsko fizično povpraševanje je še vedno trdno |
| Zaloge v skladišču LME | ~242.975 ton | Črpanje po-počitnicah; tesna biv-Azija |
| Zaloge bakra COMEX | ~700.000 ton | Pad s 762.000-tonskega septembrskega vrha |
| Oddelek 232 ZDA{1}}tarifni rok za baker | Mehki ne (30. september 2026) | Dajatev ni uvedena; pregled ostaja odprt |
| Čilski rudnik bakra{0}}zlata | Prva-stavka po 7. okt | Tveganje koncentracije ponudbe; izboljšan učinek v 2–4 tednih |
Zaključek: linija LME je napeta, todaregionalna premijaje stabilen inpremija za izdelavoje tisto, kar se zdaj širi. Kombinacija pomeni, da račune C11000 v četrtem četrtletju upravljajo vse tri plasti hkrati, ne le glavna številka LME.
Modul enakovrednega razreda C11000
C11000 je razred bakra za elektrolitsko žilavo smolo (ETP), opredeljen kotNajmanj 99,90 % Cus kisikom, nadzorovanim v 0,02–0,04 % trdnem-območju naklona. Ista kemija je navedena v več nacionalnih standardih. Za skupine za nabavo, ki prejmejo risbe, ki določajo eno oznako in morajo pridobivati iz mlinov, certificiranih v drugo, spodnja tabela prikazuje ekvivalente.
| Sistem označevanja | Šifra ocene | Druga običajna imena | Ključne opombe |
|---|---|---|---|
| UNS (ZDA) | C11000 | Electrolytic Tough Pitch (ETP) | ASTM B152, B187, B49, B280 osnovni razred |
| EN (Evropa) | CW004A | Cu-ETP | EN 1652, EN 12163, EN 12449 |
| GB/T (Kitajska) | T2 | - | GB/T 5231, GB/T 1527/1530/2040 |
| JIS (Japonska) | C1100 | - | JIS H3100, H3200, H3300 |
| DIN (Nemčija) | 2.0065 | E-Cu58 | DIN 1787 / EN 13601 |
| BS (UK) | C101 | - | BS EN 1652 |
| ISO | Cu-ETP | - | ISO 1336 |
Navedite za spajkano ali vodikovo atmosfero-C12200 (DHP) instead; residual oxygen in C11000 can cause hydrogen embrittlement at the joint. For applications requiring higher electrical conductivity (>101 % IACS) ali brez kisika, navediteC10200 (OFHC)ozC10100 (OFE).
Izdelava Premium Ladder po obliki izdelka - Q3 proti Q4 2026
Premija za izdelavo je najbolj pogajalska vrstica na računu C11000. Je tudi najbolj spremenljiv. Spodnja tabela prikazuje tipično srednjo -točko Q3 in okvirno srednjo-točko Q4 za sedem pogostih oblik izdelkov, razvrščenih po velikosti premije (najvišja na vrhu).

Premija za izdelavo C11000 glede na obliko izdelka: 3. četrtletje (avgust-september 2026) tipična srednja-točka v primerjavi s 4. četrtletjem (oktober 2026) okvirna srednja-točka. Premije v USD na tono nad LME Cu gotovino ali 3-mesečno poravnavo. Desni-stolpec prikazuje odstotek razširitve od Q3 do Q4. Folija in zbiralka sta se najhitreje razširila; plošča se je širila najpočasneje.
| Oblika izdelka | Tipična premija za tretje četrtletje (USD/t nad LME Cu) | Indikativna premija za četrto četrtletje (USD/t nad LME Cu) | Q3→Q4 razširitev |
|---|---|---|---|
| Folija (zvita, < 0,1 mm) | $3,800 | $4,600 | +21% |
| Cev (vlečena, vodovodna/ACR) | $2,700 | $3,200 | +19% |
| Trak (natančnost, < 3 mm) | $1,600 | $1,900 | +19% |
| Pločevina (hladno{0}}valjana, > 3 mm) | $1,400 | $1,650 | +18% |
| Plošča (težka, > 6 mm) | $1,200 | $1,400 | +17% |
| Zbirka (pravokotna, valjana) | $900 | $1,100 | +22% |
| Žica (8 mm, kontinuirna litina) | $700 | $850 | +21% |
Vzorec je informativen. Dve obliki z največjim odstotkom razširitve -zbiralka (+22%)infolija (+21%)- so na nasprotnih koncih spektra kompleksnosti. Zbirka je preproste oblike, vendar je porast povpraševanja po transformatorjih in-podatkovnih središčih zmanjšal-zmogljivost valjarne. Folija je najbolj zapletene oblike in najbolj-energijsko intenzivna za proizvodnjo. Oba sta se širila hitreje od povprečja.
Cev in trakpovečala za 19 %. Povpraševanje po cevovodih spodbujajo posodobitve vodovodnih napeljav, gradnje ACR (klimatskih-naprav in hlajenja) in prehod na toplotne-črpalke. Povpraševanje po trakovih poganjajo priključki za akumulatorje električnih vozil, navitja transformatorjev in natančna elektronika.
Plošča in listnajmanj razširila (17–18 %). To so največje-volumenske oblike in obrati, ki jih proizvajajo, imajo najstabilnejšo zmogljivost. To so tudi obrazci, kjer je vrstica LME največji delež končnega računa, tako da poteza LME opravi več dela na glavni ceni.
Za aKupec žične palice C11000, je naslovna številka pomembnejša od premije za konverzijo. Za aKupec folije C11000, premija za konverzijo lahko znaša četrtino računa.
Obrazec-po-obrazcu Q4 obvestila o javnem naročilu
Žica (8 mm, kontinuirna litina)
Najenostavnejša oblika za izdelavo - enega vročega{1}}prehoda iz neprekinjene-lite palice - in oblika z najnižjo premijo za konverzijo. Širitev v četrtem četrtletju je bila v glavnem posledicaekonomija-povratnega dovajanja odpadkov: višje cene na LME so dvignile dno pod številko 1 odpadnega bakra, kar je zmanjšalo notranjo maržo tovarne in dvignilo glavno-premijo za konverzijo višje. Dobavni roki za standardno palico 8 mm so zdaj6–8 tednovza Q1 2027 dostavna mesta.
Zbirka (pravokotna, valjana)
Zbirka je geometrijsko preprosta, a logistično tesna. Razširitev Q4 je bila posledicapovpraševanje po transformatorjih in-podatkovnih centrihki je potegnila-zmogljivost valjarne naprej. Pocinkana zbiralka nosi dodatno$200–$400/tčez golo. Posrebreno-dodaja še eno$1,500–$2,500/t. Če vaša risba določa prevleko, zaklenite premijo prevleke ločeno od premije bakra.
Plošča (težka, > 6 mm)
Plošča je oblika, ki je najbolj izpostavljenaozemljitveno vodilo, stikalne naprave in velik transformatorkončnih-trgih. Povpraševanje po Q4 je trdno, vendar ne tako omejeno kot pri segmentih trakov in cevi. Kupci plošč imajo največji vzvod za pogajanja o znižanju premije za konverzijo v četrtem četrtletju, ker je linija LME največji delež računa in so tovarne pripravljene znižati konverzijo, da pridobijo količino.
Pločevina (hladno{0}}valjana, > 3 mm)
Pločevina je oblika delovnega konja, ki se uporablja pri strešnih kritinah, oblogah, plaščih zbiralk in splošni proizvodnji. Razširitev Q4 je zmerna. Kupci naj bodo pozorni natemper specifikacija: risba, ki določa H02 (pol-trda) v primerjavi s H04 (polno-trda) v primerjavi z O60 (mehko žarjeno), spremeni stroške pretvorbe za5–15%. Če vaša aplikacija to dopušča, določanje glede na razpon trdote in ne po imenu daje mlinu prilagodljivost pri izbiri najcenejše skladne poti.
Trak (natančnost, < 3 mm)
Trak je najbolj{0}}natančna oblika lista in je temu najbolj izpostavljenaEV baterija, transformatorsko navitje in elektronikapovpraševanje. Širitev Q4 je bila posledica omejitev zmogljivosti v valjarnah za-natančne hladne valjarne. Zahteve za toleranco in-končno obdelavo površine so pomembne: toleranca ±0,02 mm z zrcalno končno obdelavo lahko doda še eno15–25%na premijo za konverzijo.
Cev (vlečena, vodovodna/ACR)
Povpraševanje po ceveh v četrtem četrtletju poganjacikel naknadnega opremljanja vodovodne napeljave, izgradnja ACR (klimatske-naprave in hlajenje) in prehod na-toplotno črpalko. Vlečena cev zahteva več prehodov hladnega{1}}vlečenja in vmesnih žarjenj, zato je premija za pretvorbo na sredini lestvice. Dobavni čas vlečene cevi je zdaj10–14 tednovza standardne velikosti;14–20 tednovza ne-standardne ali visokotlačne{1}}specifikacije ACR.
Folija (zvita, < 0,1 mm)
Folija je najkompleksnejša oblika in tista z največjo absolutno konverzijsko premijo. Razširitev Q4 je bila posledicastroški energije(valjanje folije je med najbolj-energijsko intenzivnimi bakrenimi postopki) in sEV baterija, litij-ionski zbiralnik toka in zaščita elektronikepovpraševanje. Folija je tudi oblika, ki je najbolj izpostavljenaizguba ostankov: obrezovanje robov iz postopka valjanja se vrne v talilnico in ta odpadek je treba označiti-za-trženje po cenah, povezanih z LME-, kar dvigne naslovno premijo za konverzijo.
Q4 Strategija javnih naročil po obliki
Za kupce C11000, ki upravljajo porabo v četrtem četrtletju v več oblikah izdelkov, izstopa pet taktičnih točk:
Pogajajte se o premiji za konverzijo ločeno od klavzule LME.Ena številka LME+premium je priročna, vendar skrije premijo za konverzijo. Zahtevajte dve razčlenjeni številki in primerjajte premijo za konverzijo z razponi-za obrazec v tem članku.
Zaklenite glasnost Q1 2027 zdaj na tesnih obrazcih.Prevodni časi folije, cevi in vodil se podaljšujejo. AQ1 2027 dobavna reža, naročena oktobra, zagotavlja položaj v proizvodnem koledarju.
Določite temperaturo glede na območje trdote, ne po imenu.H02 proti H04 proti O60 spremeni stroške konverzije za 5–15 %. Risba, ki omogoča "pol-trdo, 60–75 HV", daje mlinu najcenejšo združljivo pot.
Vprašajte o ekonomiji povratnega dovajanja odpadkov.Mlin, ki uporablja veliko notranjega odpada, pridobi maržo, ki je kupec ne vidi na računu. Če je delež ostankov tovarne visok, je morda prostor za pogajanja o znižanju premije za pretvorbo.
Ločite prevleko in toleranco od premije bakra.Specifikacije-pocinkanja, posrebrenja-in ozkih{2}}toleranc lahko dodajo 10–25 % premije za konverzijo. Pogajajte se o njih kot ločenih vrstičnih postavkah, tako da del računa za baker-in-izdelavo ostane viden.
pogosta vprašanja
V: Ali je premija za izdelavo enaka regionalni premiji?
O: Ne. Regionalna premija pokriva prevoz, zavarovanje, financiranje in uvozno dajatev za prenos katode iz skladišča do proizvajalca. Premija za izdelavo je strošek pretvorbe katode v končno obliko izdelka C11000. Skupaj sestavljajo komponento "dostavljeno" računa C11000; linija LME je tretja komponenta.
V: Zakaj je premija izdelave tako različna med žično palico in folijo?
O: Izguba donosa, energijska intenzivnost in število procesnih korakov. Žična palica je vroče valjan-izdelek z enim-prehodom s ~98-odstotnim izkoristkom. Folija je več{5}}hladno{6}}valjani izdelek z energijsko-intenzivnimi vmesnimi žarjenji in robovi-ostanki na vsakem stojalu. Razlika v donosu in energiji se pokaže neposredno v premiji za konverzijo.
V: Ali se bo premija za izdelavo še naprej povečevala v Q1 2027?
O: To je odvisno od stroškov energije in ravni LME. Če LME Cu ostane nad 14.000 $/t in energetske pogodbe ostanejo blizu trenutnih ravni, se bo premija za konverzijo verjetno povečala za dodatnih 5–10 % v Q1 2027.. Če se LME popravi na 13.000–13.500 $/t, bodo premije za konverzijo verjetno ostale nespremenjene.
V: Ali naj zdaj zaklenem 6-mesečno ali 12-mesečno pogodbo s fiksno ceno?
O: Pogodba s-fiksno ceno skupaj zaklene referenco LME in premijo za konverzijo. V trenutnem okolju je prednost zaščita pred nadaljnjimi dvigi LME. Slaba stran je zamujanje priložnosti, če se LME popravi. Standardni pristop je drseča-pogodba LME s fiksno premijo za konverzijo -, ki zajame gibanje LME v obe smeri, hkrati pa zaklene linijo, o kateri se dejansko lahko pogajate.
Ponudba izdelkov C11000
Dobavljamo elektrolitski trd smolni baker C11000 za vse glavne oblike izdelkov. Standardni proizvodni obsegi so prikazani spodaj; ne-standardne velikosti, lastnosti in površinske obdelave so na voljo na zahtevo.
| Oblika izdelka | Razpon velikosti | Kaljenje / zaključek | Standardi |
|---|---|---|---|
| C11000 žična palica | 8 mm neprekinjeno litje | Kot-narisano | ASTM B49; EN 1977; GB/T 3952 |
| zbiralka C11000 | Debelina 3–20 mm, širina 20–200 mm | H02 (pol-trd); pokositreno,-posrebreno po izbiri | ASTM B187; EN 13601; GB/T 5585 |
| List in plošča C11000 | Debelina 0,5–50 mm, širina do 1.500 mm | O60 / H02 / H04 | ASTM B152; EN 1652; GB/T 2040 |
| C11000 trak | Debelina 0,1–3,0 mm, širina do 600 mm | O60 / H02 / H04; na voljo tolerance natančnosti | ASTM B152; EN 1652; JIS H3100 |
| C11000 cev (narisana) | OD 4–100 mm, stena 0,5–5,0 mm | O60 (žarjeno); H58 za ACR | ASTM B88, B280; EN 1057; GB/T 18033 |
| C11000 folija | Debelina 0,01–0,1 mm | O60 (mehko žarjeno) | ASTM B370; EN 1652 |
Vsi obrazci so dobavljeni s potrdili o popolnem rezkarskem preskusu in se lahko na zahtevo dobavijo s pregledom tretje-stranke, poročili o dimenzijah in-certifikatom o končni obdelavi površine.
Zahtevajte ponudbo C11000
Pošljite nam svoj obrazec izdelka, specifikacijo, količino in okence za dostavo. Uradno indikativno ponudbo bomo vrnili v 48 urah, pri čemer bodo referenca LME, regionalna premija in premija za izdelavo razdeljene kot ločene vrstične postavke. Enakovredni razredi (CW004A, T2, C1100, 2.0065, C101), dobavljeni v okviru istega sistema kakovosti.







